Tu jest spory artykuł z wykresami o tym, że nie kłamię .

Długa i ciężka praca rzadko jest równoznaczna z powodzeniem. Rozwinięte społeczeństwa pracują krócej, ale wydajniej. Przy czym wysoka wydajność raczej nie oznacza wstawania o 5:30 i machania łopatą dwa razy szybciej.

"W tekście napisanym razem z Łukaszem Komudą na podstawie literatury wyróżniliśmy pięć najważniejszych czynników wpływających na produktywność pracy. Są to:

Warunki naturalne – istotne w rolnictwie i sektorze wydobywczym;
fizyczny – budynki, maszyny, linie produkcyjne, komputery, oprogramowanie i inne tzw. środki produkcji;
ludzki – wykształcenie, kompetencje, wiedza i doświadczenie pracowników, ale także ich stan zdrowia;
Innowacyjność – potencjał do samodzielnego generowania przez firmy/kraje postępu technologicznego, mającego wpływ na wynik działalności gospodarczej;
Zarządzanie i organizacja pracy – umiejętność odpowiedniego budowania łańcucha czynności w procesach gospodarczych, logistyka, tworzenie optymalnych jednostek organizacyjnych, ale także umiejętność motywowania pracowników, stymulowania wysokiej wydajności, kreowania sprzyjającej wydajności kultury organizacyjnej.
Tylko na jeden z wymienionych czynników – ludzki – pracownicy mają ograniczony wpływ. Poziom kapitału ludzkiego jest związany z otoczeniem instytucjonalnym: zależy od jakości systemu edukacyjnego, możliwości awansu społecznego i chęci pracodawców do szkolenia pracowników."

Polak pracuje długo i mało wydajnie. To nie jego wina – oko.press

Według danych OECD statystyczna Polka lub Polak w 2015 roku w spędzili 1963 godziny. Spośród unijnych krajów, które są zrzeszone w OECD tylko w Grecji pracownice i pracownicy spędzili w pracy więcej czas – aż 2042 godziny. Nieco dłużej od Polaków pracują również Rosjanie. Mniej od nas w pracy…

Źródło
Opublikowano: 2016-08-03 23:07:23