Komentatorzy i publicystki od tygodni żyją podróżami Beaty Szydło. Nasza odpowiedź? Niech politycy zejdą na ziemię i zobaczą, jak podróżują Polki i Polacy! Komentuje Marcelina Zawisza:

"Słucham radia, telewizji – i ciężko mi uwierzyć w to, co publicyści mówią o powrotach pani premier do domu. Rozumiem, że politycy muszą korzystać z bezpiecznego i szybkiego transportu w ramach wykonywanych obowiązków. Ale mówienie, że pani premier »musi szybko wrócić do domu, żeby odpocząć«? To skandal. Setki tysięcy mieszkańców i mieszkanek Polski chciałoby móc szybko wrócić do domu po pracy, żeby odpocząć. Ale nie mogą, ponieważ przez długie lata kolejne rządy zamiast inwestować w poprawę jakości kolei rozmontowywały lokalne połączenia. Zamiast inwestować w tani państwowy transport autobusowy likwidowały połączenia PKS. W tym samym czasie władza coraz bardziej traciła kontakt z rzeczywistością. Polska jest jednym z niewielu krajów w Unii Europejskiej, w których praktycznie nie istnieje dofinansowanie regionalnej komunikacji autobusowej. Skutki znamy wszyscy: z dala od metropolii autobusy kursują rzadko, a do wielu obszarów wiejskich po prostu nie da się dotrzeć bez własnego samochodu. Jeżeli Pani premier chce szybko wrócić do domu, niech zadba o to, żeby komunikacja publiczna – zarówno kolejowa jak i autobusowa, były jak najlepszej jakości. Premier Danii Anker Jørgensen słynął z tego, że korzystał z komunikacji publicznej. François Hollande, prezydent Francji, do Brukseli jeździł pociągami. Nawet David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, kazał swoim urzędnikom zapomnieć o limuzynach i przesiąść się do metra. Pani premier także nie spadłaby od tego korona z głowy.

Razem postuluje odtworzenie sieci lokalnych połączeń kolejowych i autobusowych. Zamiast wydawać pieniądze na pokazowe projekty, takie jak Pendolino, skoncentrujemy inwestycje na przewozach lokalnych. Również po to, żeby obecna pani premier mogła do domu dojechać szybko i bezpiecznie. Publicznym transportem".

www.partiarazem.pl

[Grafika: W tle znajduje się zdjęcie Marceliny Zawiszy, młodej kobiety z ciemnymi włosami. Nagłówek głosi: "Marcelina Zawisza o podróżach Szydło:". Poniżej zamieszczony jest tekst o następującej treści: Rozumiem, że politycy muszą korzystać z bezpiecznego i szybkiego transportu w ramach wykonywanych obowiązków. Ale mówienie, że pani premier »musi szybko wrócić do domu, żeby odpocząć«? To skandal. / Pani premier chce szybko wrócić do domu? Niech zadba o to, żeby komunikacja publiczna była jak najlepszej jakości. Od podróży z innymi obywatelami korona jej z głowy nie spadnie".]


Źródło
Opublikowano: 2017-02-27 14:39:34