Działając razem, możemy sprawić, że świat usłyszy głos kobiet! www.partiarazem.pl/2017/03/kobiety-do-polityki/

Udało nam się to jesienią, kiedy zablokowałyśmy próbę wprowadzenia barbarzyńskiego zakazu aborcji. Protestując ramię w ramię, możemy powstrzymać kolejne antykobiece działania rządu. A rząd PiS nie przestaje szukać dróg, żeby nas upokorzyć. Tylko w ostatnich tygodniach ogłoszono, że stracimy dostęp do antykoncepcji awaryjnej, a standardy opieki okołoporodowej określać będzie dr Chazan. Chyba żadnej kobiecie w Polsce nie trzeba przypominać nazwiska człowieka, który skazał swoją pacjentkę na donoszenie niezdolnego do życia, skazanego na śmierć w męczarniach płodu. Człowieka, który za swoje okrucieństwo nigdy nie przeprosił.

Tylko działając solidarnie, kobiety powstrzymają głupotę i brak wyobraźni znajdujących się u władzy polityków. Tylko nasze własne zaangażowanie w politykę zapewni nam trwałą ochronę przed kolejnymi próbami odebrania nam praw! Kiedy tysiące kobiet wyszły na ulice, PiS wycofał swoje poparcie dla projektu całkowitego zakazu aborcji. Czarny Protest – protest uczennic, studentek, pracownic i seniorek – pokazał, jaka jest nasza siła!

Musimy na stałe zająć nasze miejsce w przestrzeni publicznej, w świecie polityki, żeby nigdy więcej nie groziło nam wprowadzenie w życie wizji garstki nienawidzących kobiet fanatyków! Nikt nam tego miejsca nie odda – musimy wywalczyć je same. Kobiecy głos musi stać się równie głośny, liczny i silny jak głos mężczyzn. Jeżeli trzeba – będziemy krzyczeć! Tylko działając razem, wygramy tę walkę!

Do zobaczenia na ulicy, spotkamy się na Manifach!

Pełna treść stanowiska Rady Krajowej Razem: www.partiarazem.pl/2017/03/kobiety-do-polityki/

www.partiarazem.pl

[Grafika: Nagłówek głosi: "Kobiety do polityki!". Poniżej zamieszczono tekst o następującej treści: "Żeby skutecznie walczyć o nasze prawa, musimy wywalczyć miejsce dla kobiet w polityce. Kobiecy głos musi stać się równie głośny, silny i liczny jak głos mężczyzn. Tylko działając razem, wygramy tę walkę". Po prawej stronie znajduje się podobizna kobiety z chustką przewiązaną wokół głowy. W tle widać jedną z wrocławskich demonstracji przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.]


Źródło
Opublikowano: 2017-03-04 10:52:06