Szwedzka gospodarka należy do najbardziej innowacyjnych na świecie. To także jeden z krajów, w których najlepiej prowadzi się firmę.

Szwedzi nie zawdzięczają tego populistycznym hasłom o państwie minimum, konieczności obniżania podatków i szkodliwych związkach zawodowych. Szwecja doskonale pokazuje, że dogmaty z neoliberalnych czytanek to nie prawda objawiona, a równość i sprawiedliwość społeczna opłacają się wszystkim.

www.partiarazem.pl

[Grafika: Po prawej stronie znajdują się zdjęcia puchacza śnieżnego i łosia. Nagłówek głosi: "I cóż, że ze Szwecji? / Innowacyjność zamiast cięcia kosztów". Poniżej tekst o następującej treści: "Szwecja znajduje się na drugim miejscu w Globalnym Indeksie Innowacyjności. Pod względem udziału wydatków na badania i rozwój w PKB plasuje się na trzeciej pozycji na świecie. Jest też szóstą najbardziej konkurencyjną gospodarką. / Szwecja to solidne państwo opiekuńcze, troska o równość i silna pozycja pracowników. / Chcemy, by polska gospodarka była nowoczesna i innowacyjna. Czerpmy z najlepszych wzorców!".]


Źródło
Opublikowano: 2017-03-17 14:44:24