Popieramy #strajkszkolny! O tym, dlaczego, opowiada Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, członkini zarządu krajowego Razem i badaczka polityki edukacyjnej:

"Strajk szkolny już jutro. Z całego serca popieram strajkujące nauczycielki i nauczycieli, bo wiem, jak trudną i odważną decyzję podjęli. Wiem, że znajdują się pod ogromną presją ze strony MEN i Kuratoriów Oświaty, wiem, że obawiają się – choć mam nadzieję, że niesłusznie – braku zrozumienia wśród rodziców.

Ale popieram strajk szkolny przede wszystkim dlatego, że doceniam i wspieram walkę nauczycieli z koszmarem głupiej, niepotrzebnej, bezmyślnej i nieprzygotowanej reformy minister Zalewskiej. Każde działanie, które stwarza choć cień szansy na powstrzymanie tego koszmaru zasługuje na szacunek i wsparcie.

Popieram strajk, bo wiem, że rachunek za chaos i niepewność, naciski kuratorów na samorządy, zastraszanie dyrektorów i nauczycieli, ostatecznie zapłacą dzieciaki – uczniowie i uczennice, pozbawiane cennej uwagi pedagogów, wyczuwające niestabilność sytuacji, zmuszane do nauki na kilka zmian albo do długich dojazdów do szkół.

Popieram strajk, bo wiem, że stabilne miejsca pracy i godne warunki zatrudnienia nauczycieli to coś, bez czego nie może być mowy o dobrej edukacji, rzetelnym kształceniu, przyjaznym wychowaniu, o budowaniu uczniowskiego zaufania i poczucia bezpieczeństwa – a wierzę, że na to wszystko stać polską szkołę.

Popieram strajk, bo wiem, że edukacji nie poprawi się walcem. Że jeśli chcemy zmiany, musimy się do niej najpierw solidnie przygotować. Że jeśli coś wymaga poprawy – musimy stworzyć sobie przestrzeń do zastanowienia się, co i w jaki sposób poprawić można.

Popieram strajk, bo chcę w końcu móc rozmawiać – z rodzicami, nauczycielami, badaczami i uczniami – o tym, jaka ma być polska szkoła, a nie martwić się o to, co z nią wyczyniają kolejne rządy.

Jeśli chcemy w przyszłości budować lepszą edukację, dziś musimy ratować tę, którą mamy. Dlatego gorąco apeluję – bądźmy jutro z nauczycielkami i nauczycielami. Poprzyjmy ich strajk".

www.strajkszkolny.pl

[Grafika: W tyle kartka w kratkę. Po środku tekst o następującej treści: "Popieram strajk szkolny 31 marca". Z lewej strony tekstu sylwetka idącej przed siebie dziewczynki, a z prawej chłopca – oboje idą z tornistrami na plecach.]

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekstŹródło
Opublikowano: 2017-03-30 18:22:17