Sąd Rejonowy w Kielcach skazał dziś organizatorkę Strajku Kobiet (Ogólnopolski Strajk Kobiet) 3 października 2016 na karę 2 tysięcy złotych grzywny. To skandal! Przewodnicząca zgromadzenia na kieleckim rynku została ukarana za to, że uczestniczki i uczestnicy demonstracji posługiwali się naklejkami z symbolem Polski Walczącej, do którego były dorysowane kobiece piersi. Sąd uznał, że choć organizatorka sama nie używała tego symbolu, to powinna wiedzieć, że stosują go inni uczestnicy.

Ten wyrok to skandal! Nie zgadzamy się na szykanowanie Polek walczących o swoje prawa. Solidaryzujemy się ze skazaną i apelujemy do wszystkich o to samo. Podaj dalej – pokaż, że #CzarnyProtest trwa!

[Grafika: W tle zdjęcie asfaltu. Na górze napis: "Sąd ukarał organizatorkę Strajku Kobiet w Kielcach za ten symbol u uczestniczek:". Poniżej zamieszczono symbol Polski Walczącej z dorysowanym warkoczykiem oraz dwiema kropkami symbolizującymi piersi. Na prawo od niego widnieje napis: "Polka Walcząca". Na dole zamieszczony jest tekst: "Wyraź solidarność, podaj dalej! Wszystkich nas nie skażą!".]CzarnyProtest

Źródło
Opublikowano: 2017-05-12 15:50:47