Członek Zarządu okręgu rzeszowskiego Krzysiek Jasiński, na portalu Przestrzeń Otwarta napisał o tym, dlaczego rzeszowianki i rzeszowianie nie chcą w mieście parkingów.

– "Chyba nikt w Rzeszowie nie wyobraża sobie, żeby po ulicach 3 Maja, Kościuszki czy po Rynku jeździły samochody. A przecież jeszcze tak niedawno odbywał się tam zwykły ruch. W Rzeszowie, niestety, wciąż panuje przekonanie, że ulice bez samochodów wymierają, handel upada, a lokale pustoszeją.

Czy ulica 3 Maja wymiera? No nie. Mimo całkowitego zakazu ruchu, także dla dostawców, nawet w tygodniu są tam tłumy ludzi. Na całym świecie najdroższe i najatrakcyjniejsze ulice to te, które są zamknięte dla samochodów. Zakupy dobrze robi się tam, gdzie z szerokiego i wygodnego chodnika lub deptaka wchodzimy do sklepu z ładną, atrakcyjną witryną. Wokół nie brakuje kawiarni, restauracji i miejsc postojowych dla rowerów. Tak ludzie chcą spędzać czas."

Rzeszowianie nie chcą parkingów i aut w centrum – Krzysztof Jasiński – Przestrzeń Otwarta

Mieszkańcy Rzeszowa nie chcą w centrum miasta parkingów, samochodów, korków i spalin. Rzeszowianie i Rzeszowianki chcą zieleni, deptaków, ścieżek rowerowych, miejsc dla niepełnosprawnych czy kobiet w ciąży. Co chwilę słyszę lub czytam, że w Rzeszowie brakuje parkingów, a drog…

Źródło
Opublikowano: 2017-12-19 17:56:22