KULTURA? ZABETONOWAĆ!

Stanowczo sprzeciwiamy się wyburzeniu klubu muzycznego Life House, w którym odbywają się koncerty znanych wokalistów i zespołów pod budowę parkingu. Jest to jedno z niewielu takich miejsc w Rzeszowie, gdzie młodzi ludzie mogą się bawić przy muzyce na żywo.

Prezydentowi Ferencowi nie przeszkadza wyburzenie jednego z nielicznych miejsc, gdzie można bawić się przy ulubionej muzyce. Pan prezydent i tak nie chodzi w takie miejsca na imprezy, on bawi na bankietach, imprezach miejskich czy w filharmonii. Ale czy zastanowił się nad losem tysięcy młodych ludzi, którzy nie mają gdzie chodzić na koncerty? Dlaczego miasto nie pomyślało najpierw o zapewnieniu innego lokalu?

Czy w Rzeszowie wszystko musi być robione pod dyktando prezydenta? Czy miasto to jego prywatny folwark, na którym może robić co chce? Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć: W tej chwili dokonuje się zamach na kulturę! Władze miasta, chcą pozbawić mnóstwo ludzi dostępu do kultury.

Budynek klubu nie jest ładny. To stary, poaustriacki magazyn zaadaptowany na cele kulturalno-rozrywkowe. Nie pomogły pisma do prezydenta Rzeszowa, sprzeciw młodych osób, obietnice, że klub będzie rozwijał ofertę kulturalną miasta, ani apele gwiazd.

Budynek, w którym znajduje się klub Life House, zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie parking i dodatkowy pas ruchu. Rzeszów mieni się "stolicą innowacji" – tak właśnie wygląda rzeszowska innowacja – BETON, ZAMIAST KULTURY!

Troska o kulturę, wzmacnianie i wspieranie udziału w kulturze jest dziś jednym z kluczowych obowiązków publicznych instytucji. W Razem uważamy, że budowa państwa dobrobytu, promowanie rozwiązań równościowych oraz stanie na straży sprawiedliwości społecznej będą możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy, nie tylko elity, będą aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego tak lokalnie, jak i globalnie.

Przeczytaj naszą deklarację programową! http://partiarazem.pl/2016/05/razem-dla-kultury/


Źródło
Opublikowano: 2018-01-24 19:18:11