W okolicach Krosna oraz w samym Krośnie stanęło kilka bilbordów w języku polskim i słowackim informujących, że jest morderstwem. Ustawiła je Fundacja Pro – prawo do życia.

– Będziemy wywierać presję na władze szpitali i informować Polaków, gdzie dokładnie morduje się nienarodzonych. Aż do skutku – czytamy na stronie fundacji. – W tym celu wykupimy miejsca reklamowe obok szpitali i powiesimy na nich kilkumetrowe billboardy, aby bez przerwy informowały o tym, że w tych szpitalach zabija się dzieci.

Partia Razem zawsze będzie stanowczo sprzeciwiać się i walczyć z fanatykami, którzy epatują drastycznymi i zakłamanymi obrazkami.

Krakowski Sąd Rejonowy wydał właśnie wyrok w sprawie billboardu przedstawiającego rozszarpany płód, który 2 lata temu zawisł przy ul. Monte Cassino. Sąd uniewinnił obwinionego. Jednak uzasadnienie wyroku jest przełomowe! Sąd stwierdził, że działania obwinionego wyczerpują znamiona przedmiotowe wybryku. Zdaniem Sądu ekspozycja plakatu przekroczyła powszechnie przyjęte normy społeczne i treści prezentowane na nim były zbyt drastyczne dla osiągnięcia celu zakładanego przez obwinionego. Sąd argumentował, że “we współczesnym świecie istnieje wiele obrazów o drastycznych treściach, ale dostęp do nich jest ograniczony”, a w przypadku billboardu mieliśmy do czynienia z “nachalną próbą forsowania światopoglądu” z narażeniem dzieci, których dobrostan rzekomo chce chronić.


Źródło
Opublikowano: 2018-03-13 21:10:45