Serdecznie zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Krakowa do składania podpisów pod projektem ustawy o ustanowieniu 35 – godzinnego tygodnia pracy.

100 lat temu rząd Jędrzeja Moraczewskiego ustanowił 8 godzinny dzień pracy. W tym czasie po ulicach jeździły dorożki, a ludzie wysyłali telegramy. Skrócenie czasu pracy w 1918 roku do 8 godzin to wielki sukces polskiej demokratycznej lewicy, ale w czasach smartfonów, maszyn i komputerów, które poprawiają naszą wydajność pracy najwyższy czas zrobić następny krok i skrócić czas pracy do 7 godzin dziennie. Zróbmy to dla siebie i dla naszych rodzin!

Świat poszedł do przodu, a my dalej pracujemy tyle samo, co sto lat temu. Zbyt długie godziny pracy powodują liczne choroby i wyższe koszty ochrony zdrowia. Pracujemy znacznie wydajniej i efektywniej – dlatego stać nas na skrócenie czasu pracy! Na 100-lecie niepodległości chcemy zaproponować realną debatę nad czasem pracy w Polsce.

Szwecja, Dania, Francja to kraje, w których system, który proponujemy działa z powodzeniem. Najwyższy czas, żebyśmy upomnieli się o lepszą jakość życia dla polskich pracowników. Nie jesteśmy gorszymi pracownikami niż nasi koledzy z Francji czy ze Skandynawii. Mamy prawo pracować krócej.

Więcej informacji na temat projektu ustawy:

➡️ http://pracujmykrocej.pl/

Podpisy można również złożyć codziennie w Spółdzielnia Ogniwo.

Projekt ustawy popierają OPZZ i ZNP.


Źródło
Opublikowano: 2018-06-26 11:00:02