W środę krakowscy radni dyskutować będą o zieleni: o przyszłości Zakrzówka i przyszłości planu ochrony 215 terenów zielonych w Krakowie.

W obu sprawach jesteśmy konsekwentni – domagamy się, by cały Zakrzówek stał się parkiem. Chcemy strefy ochronnej dla cennych gatunków flory i fauny, ale chcemy też terenów rekreacyjnych dla mieszkanek i mieszkańców Krakowa. Uważamy, że obecnie funkcjonujący plan zagospodarowania przestrzennego dla Zakrzówka to skandal i nie zgadzamy się, by deweloperzy niszczyli ten cenny zakątek naszego miasta.

W maju Daria Gosek – Popiołek wraz z Joanna Grzymała-Moszczyńska złożyły petycję do prezydenta Jacka Majchrowskiego domagając się jak najszybszego przyjęcia planu chroniącego tereny zielone czyli miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Dla wybranych obszarów przyrodniczych miasta Krakowa”.

Ten plan nie tylko chroni cenne przyrodniczo tereny – jest on przede wszystkim narzędziem, które pozwala choć w części zapanować nad chaosem przestrzennym w Krakowie, umożliwiając walkę z tzw. rozlewaniem się miast i powstawaniem osiedli w samym środku niczego. Skutki braku planowania widzimy na co dzień: korki, osiedla bez dróg dojazdowych, osiedla, w których nie ma żadnych żłobków, przedszkoli, ośrodków zdrowia itp.

Więcej zieleni dla Krakowa!


Źródło
Opublikowano: 2018-06-27 09:24:00