Według Jacka Majchrowskiego w Krakowie nie ma miejsca na ideologie czy kwestie światopoglądowe.
Co oznacza, że pod rządami koalicji Jacka Majchrowskiego nie będzie nadal programu in vitro dla mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Pomimo wysiłku wielu aktywistek, mieszkanek i mieszkańców. W Krakowie nie będziemy nadal mieć programu wsparcia dla osób dyskryminowanych i doświadczających przemocy ze względu na swoją tożsamość seksualną czy płeć. Kraków nie będzie mieć polityki równościowej, nie będzie wsparcia kobiet na przykład w postaci bezpłatnych gabinetów ginekologicznych – bo w programie Jacka Majchrowskiego nie znajdą się „żadne sprawy światopoglądowe, ideologiczne, in vitro, […] nic takiego. Tu jest tylko Kraków.”

Znamy ten Kraków – to politycy, którzy odrzucają in vitro, którzy święcą pisanki razem z arcybiskupem Jędraszewskim, którym nie podoba się krakowska Manifa i Marsz Równości.

Ale to nie jest nasz Kraków! Nasz Kraków to mieszkanki, które walczą o in vitro, to kobiety walczące o swoje prawa, to osoby LGBTQ tworzące naszą społeczność!

Nie pozwólmy, by Kraków stał się skansenem polityków!

[Grafika przedstawia zdjęcie Jacka Majchrowskiego i cytat: „Żadne sprawy światopoglądowe, ideologiczne, in vitro, nie ma nic takiego. Tu jest tylko Kraków.” – Jacek Majchrowski o deklaracji jego koalicji wyborczej]


Źródło
Opublikowano: 2018-07-20 17:07:10