Likwidacja kopert oznaczających miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnościami, wycięcie drzew na Dolnych Młynów, opinia dla ZBK, z której wynikało, że zabytkowych polichromii na budynku przy Limanowskiego 4 nie ma, brak zgody na zieleń na Starym Mieście batalia o place zabaw na krakowskich plantach.

Za to: zgoda na budowę kompleksu hotelowego na Stradomiu (choć jest to obszar znajdujący na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO), zgoda na pomnik AK pod Wawelem, nadbudowa trzech pięter nad zabytkową kamienicą na Szerokiej – decyzje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków są zaskakująco… konsekwentne.

Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi komfort życia mieszkańców: kwestie zieleni w centrum miasta, dostosowanie miasta do potrzeb osób mających kłopoty z poruszaniem się, Wojewódzki Konserwator Zabytków twierdzi, że zmiany są niemożliwe, bo Kraków to miasto wpisane na listę UNESCO.

Ale gdy w grę wchodzi interes deweloperów – nagle wszystko “się da” bo “nie jest prawdą, że na obszarach wpisanych na listę UNESCO nie można nic robić”.
(cytat z https://www.rmf24.pl/…/news-krakow-ciag-dalszy-kontrowersji…
Można budować na cmentarzu na Stradomiu, można stawiać w centrum miasta budynek przypominający trumnę Dartha Vadera, można wycinać drzewa i betonować.

Wojewódzki Konserwator Zabytków powinien bronić Krakowa przed zakusami deweloperów, a nie umożliwiać im niszczenia miasta!
Kraków jest zabytkowy, ale nie jest zabytkiem! Chcemy miasta do życia, a nie miasta będącego interesem deweloperów.

Bibliografia:
http://krakow.naszemiasto.pl/…/wojewodzki-konserwator-zabyt…
https://fakty.interia.pl/…/news-rmf-fm-krakowska-prokuratur…
http://krakow.wyborcza.pl/…/7,44425,22694804,byla-jak-trumn…
https://www.rmf24.pl/…/news-krakow-ciag-dalszy-kontrowersji…
https://uwaga.tvn.pl/rep…/krakow-niszczy-zabytki,132578.html


Źródło
Opublikowano: 2018-07-25 17:09:24