Wojewódzki konserwator zabytków odwołany!

Wiceministra kultury i generalna konserwatorka zabytków podpisała wniosek do wojewody małopolskiego o odwołanie Jana Janczykowskiego ze stanowiska. Apelowały o to od dawna różne organizacje – w tym także Partia Razem

Jan Janczykowski wydał zgodę na budowę hotelu przy ulicy Stradom w Krakowie, ignorował łamanie prawa przez deweloperów i inwestorów, dopuścił do skandalicznych rozbiórek zabytkowych willi w Zakopanem. Za to z zaangażowaniem tępił wszystkie próby zazielenienia krakowskiego Starego Miasta i walczył z pomysłami mieszkańców.

Oczekujemy teraz rozpisania i przeprowadzenia uczciwego konkursu na to stanowisko.
Małopolsce potrzebna jest osoba, która będzie bronić zabytków, ale i dbać o mieszkańców: chcemy nie tylko zabytków, ale i miast do życia!

Dlatego ochrona dziedzictwa jest jednym z priorytetów naszego programu do sejmików. Zarówno zabytkowych zakopiańskich willi, krakowskich kamienic, jak i architektury przemysłowej i zabytków techniki, czy niedocenianej architektury modernistycznej.
Kultura powinna być dostępna dla wszystkich, dlatego obejmiemy zabytki i budynki historyczne „polityką otwartych drzwi”: wprowadzimy zasadę, że każdy obiekt, który otrzymuje finansowanie z funduszy wojewódzkich, zostanie udostępniany do zwiedzania.
Więcej w naszym programie samorządowym: http://partiarazem.pl/2018/01/program-samorzadowy/

[Grafika przedstawia polski znak zabytków – zabytek: obiekt zabytkowy prawem chroniony. Nad nim napis: Małopolski "konserwator" zabytków odwołany!]


Źródło
Opublikowano: 2018-08-01 17:28:01