Drogie i drodzy!

aktywistki i aktywiści okręgu poznańskiego Partii Razem wzięli udział w Marsz Równości / Piknik / Poznań Pride Week 2018 Osoby działające w naszej organizacji to osoby LGBTQ+ oraz sojusznicy i sojuszniczki w walce o równe prawa. Dziękujemy za wsparcie i obecność!

Podczas pikniku # na KontenerART przemawiał Igor Mencel, członek naszego okręgu
🗣 5 dni temu byliśmy na policji zgłosić ultrahomofobiczny plakat na Wildzie.
Jak widzicie, mimo lat atmosfera w Poznaniu niezbyt się poprawiła. W czwartek billboard zniknął. I to jest nasze wspólne zwycięstwo!
Mamy do wygrania wszystko. Dlatego walczmy. Walczmy o wolność i o równość! Bo nie ma wolności bez równości!
Poznań nie będzie Wolnym Miastem, jeśli pracownice kultury będą zarabiać żałosne kwoty, a sprzątaczki w państwowych i miejskich spółkach będą na śmieciowych umowach!
👉 nagranie całego przemówienia: https://web.facebook.com/razempoznan/videos/2247680091941171/

Jakub Skurzyński, radca prawny, członek Razem i aktywista z Łazarza zgłosił zawiadomienie o popełnieniu wykroczeń przez osoby, które próbowały zablokować trasę Marszu oraz epatowały kłamliwymi, oburzającymi banerami:
🗣 Już po mojej interwencji samochody z banerami, które blokowały drogę Marszu Równości, policja wywiozła na lawetach. To tylko pierwszy krok, ale jak widać warto aktywnie przeciwdziałać kłamliwym, nienawistnym komunikatom w przestrzeni publicznej – mam nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani. Walka z fanatykami to nie tylko hasło, ale działanie, które każdy z nas może podjąć tu i teraz, tak jak robią to członkinie i członkowie Partii Razem.
👉 link do zdjęć i posta na fb: https://web.facebook.com/jakub.skurzynsk…/…/1759286710853670

Michał Kucharski, radny Rada Osiedla Naramowice, działacz Poznaniacy.info tak opisuje atmosferę samego Marszu:
🗣 Niesamowicie, różnorodnie i pozytywnie! Stanąłem w pewnej chwili z boku, żeby obejrzeć cały przemarsz. Najbardziej cieszyła ilość młodych ludzi: uczniów i uczennic. To jest dobry i pozytywny sygnał na przyszłość.

A Wy jak bawiliście się na Marszu?
Dużo ❤️miłości 💜 i 🌈 tęczy śle okręg poznański Razem!


PrideWeek

Źródło
Opublikowano: 2018-08-13 10:49:50