Duszno, gorąco, beton?

W Krakowie mamy drugi Park Jordana, ukryty za klasztornymi murami. Czas, aby te ogrody otworzyć

Mówiły o tym dzisiaj podczas konferencji prasowej Daria Gosek-Popiołek, nasza kandydatka na urząd Prezydenta Krakowa i Joanna Grzymała-Moszczyńska z Rady Krajowej Razem/

Nasza propozycja dla krakowskich rodzin to otwarcie klasztornych ogrodów. Ich łączna powierzchnia to prawie drugi Park Jordana, a obecnie korzysta z nich ledwie 300 osób. W przeszłości podejmowane były próby otwarcia ogrodów – zarówno przez aktywistów, artystów jak i polityków. Były one nieskuteczne.

Tymczasem samorząd, ma do dyspozycji narzędzia, by zapewnić mieszkańcom parki i zieleń publiczną. Takim narzędziem jest ustawa o rewitalizacji wraz z jej nowelizacją z 2015 roku.

To na mocy tej ustawy samorząd może ustanawiać tereny przeznaczone pod parki, może je przejąć i zabezpieczać w ten sposób interesy mieszkańców. Miasto może objąć klasztorne ogrody MPZP, następnie przejąć je, aby oddać je mieszkańcom. Przyszłe parki możecie zobaczyć na zdjęciach z drona.

To jest nasza odpowiedź na potrzeby mieszkańców, to jest nasze rozwiązanie braku miejsca dla wypoczynku. I taki jest nasz pomysł na miasto: Kraków w zieleni.

#RazemDlaKrakowa
Źródło
Opublikowano: 2018-08-14 16:20:08