Kandydat na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk twierdzi, że tęczowe flagi w przestrzeni publicznej mogą kogoś obrazić. Panie Jacku, przesłanie miłości i tolerancji nie może nikogo obrazić. Tęcza nie obraża!

W dzisiejszej audycji w TOK FM Jacek Sutryk popierany przez Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odniósł się do niedawnej sytuacji w Poznaniu. Z powodu nacisków przeciwników marszu równości zdjęto z tramwajów tęczowe flagi, zawieszone tam z okazji trwającego Marsz Równości / Piknik / Poznań Pride Week 2018. Sutryk zasugerował, że takie flagi mogą kogoś obrazić, dlatego nie powinno ich się eksponować w przestrzeni publicznej.
Przypominamy, że wykorzystywana przez ruch LGBT+ tęcza to symbol miłości, otwartości i tolerancji. Z uprzedzeniami wobec osób nieheteronormatywnych należy walczyć zamiast je wspierać. Czy jest to postawa godna przyszłego prezydenta dużego, europejskiego miasta? Czy osoby nieheteronormatywne są niemile widziane we Wrocławiu?

Mamy nadzieję, że z Jacek Sutryk zobaczymy się na 10. Wrocławski Marsz Równości 6 października.

[Zdjęcie przedstawia grupę osób z tęczowymi flagami i transparentami po 9. Wrocławskim Marszu Równości]


Źródło
Opublikowano: 2018-08-14 19:00:02