Nad oszukaną przez lichwiarskie firmy panią Barbarą od ponad roku wisiała groźba eksmisji. Komornik usiłował dokonać jej dwukrotnie, a na dziś była zapowiadana kolejna próba. Dzięki wspólnym działaniom Razem Wrocław, Akcji Lokatorskiej, a przede wszystkim determinacji pani Barbary wczoraj sąd w ostatniej chwili wstrzymał eksmisję 80-latki.

Bardzo nas cieszy, że pani Barbarze nie grozi już przeprowadzka do przydzielonego przez miasto lokalu. Była to 12-metrowa klitka w fatalnym stanie i niebezpiecznej okolicy, a w dodatku pani Barbara mogłaby mieszkać w niej tylko pół roku.

Cieszymy się podwójnie, bo po raz kolejny poczuliśmy, że społeczny opór i solidarność z osobami poszkodowanymi przynosi efekty, a pani Barbara może na chwilę odetchnąć z ulgą.

Decyzja sądu oznacza, że pani Barbara trafiła właśnie do kolejki po mieszkanie socjalne. Spędzić w niej może nawet 10 lat! W tej samej kolejce czeka obecnie ponad 2 tys. osób, a miasto jest w stanie przyznać zaledwie ok. 100 mieszkań socjalnych rocznie. To zdecydowanie za mało, by zaspokoić potrzeby mieszkaniowe osób w trudnej sytuacji życiowej, choć gmina ma taki obowiązek. Wiele tych osób żyje w ciągłym strachu, że któregoś dnia trafią na bruk. Wśród nich są kobiety doświadczające przemocy, emeryci i emerytki oraz osoby oszukane przez nieuczciwe firmy.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w sprawę pani Barbary. Solidarność naszą bronią!

Na koniec ciekawostka. Może zastanawiacie się, dlaczego mieszkania socjalne oferowane przez gminę Wrocław są w takim fatalnym stanie? Otóż w Strategii “Wrocław w perspektywie 2020 plus” miasto przyznaje, że “standard mieszkań socjalnych przydzielanych osobom w rozpaczliwej sytuacji materialnej powinien skłaniać je do wysiłków zmierzających do pozyskania mieszkań z rynku”. Nie wiemy, co takiego mogłoby sprawić, że pani Barbara otrzymałaby kredyt i kupiła mieszkanie na własność. Ale jesteśmy pewni, że życie w 12-metrowej klitce by jej tego nie ułatwiło.

#SolidarnoscNaszaBronia #SolidarnoscNaszaBronia,SkazaniNaKredyt

Źródło
Opublikowano: 2018-08-14 14:33:40