👨‍🏫 Rzetelna edukacja seksualna w każdej szkole!

Dziś pod budynkiem VI Liceum Ogólnokształcącego na ul. Krakowskiej, zaprezentowaliśmy postulaty związane z edukacją seksualną. Dorota Koszal i Jakub Skurzyński, startujący w wyborach do sejmiku województwa wielkopolskiego z okręgu poznańskiego, podkreślali konieczne kompetencje samorządu w tej kwestii oraz rozwiązania wynikające z samorządowego programu partii Razem

– Sfinansujemy w Wielkopolsce dodatkowe zajęcia o zdrowiu i edukacji seksualnej, dostępne dla wszystkich uczniów. – zapowiedział Jakub Skurzyński, lider sejmikowej z Poznania. – Dzieci i młodzież mają prawo do pełnej, rzetelnej wiedzy na temat własnego ciała i bezpiecznych relacji z innymi osobami, bez ideologicznych uprzedzeń.

Dorota Koszal, kandydatka Partii Razem, podkreślała, że obecnie funkcjonujące zajęcia Wychowania do życia w rodzinie przesiąknięte ideologią o charakterze religijnym, a przez to nieskuteczne i szkodliwe. Promując abstynencję seksualną oraz nieprawdziwe informacje o antykoncepcji, zamiast rzetelnej wiedzy, dochodzi do zwiększonej liczby niechcianych, nastoletnich ciąż, chorób wenerycznych.

Wszechstronność i skuteczność programów edukacji seksualnej prowadzonych zgodnie z wytycznymi UNESCO oraz Światowej Organizacji Zdrowia została podkreślona nie tylko podczas konferencji. Wśród zobowiązań wyborczych Partii Razem jest m.in. finansowanie zajęć z edukacji seksualnej w szkołach, tworzenie placówek konsultacyjnych, organizowanie kampanii społecznych, dotyczących profilaktyki nastoletnich ciąż, chorób wenerycznych oraz stosowania antykoncepcji po produkcję materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji seksualnej.

🏡 Zbuduj z nami #WLKPdlawszystkich!
Głosuj na Razem w wyborach do sejmiku wojewódzkiego!

📹 Zobacz materiał wideo z konferencji: https://web.facebook.com/razempoznan/videos/1457703007664583
———————
Źródła, na których m.in opieramy pracę nad szczegółowym programem:
http://unesdoc.unesco.org/images/0026/002607/260770e.pdf
https://www.bzga-whocc.de/…/Dokumente/WHO_BzgA_Standards_po…Źródło
Opublikowano: 2018-09-03 19:48:32