Myślmy o przyszłych pokoleniach. Wspierajmy nowoczesne rolnictwo ekologiczne!🌿

Dziś przedstawiamy Wam Kamila Kwiecińska, naszą kandydatkę do Sejmiku Województwa z listy okręgu nr 4 (Kętrzyn, Węgorzewo, Gołdap, Olecko, Ełk) pozycji 2. Kamila w samorządzie wojewódzkim chce zajmować się ochroną środowiska i ekologicznym rolnictwem. Podczas sobotniej wizyty Razem w Kętrzynie i Giżycku przedstawiała mieszkankom i mieszkańcom nasze pomysły na politykę ekologiczną.

„Jako społeczeństwo każdego dnia korzystamy z zasobów ziemi, powinniśmy czuć się zobowiązani do jej ochrony i odpowiedzialni za stworzenie bezpiecznego i zdrowego miejsca dla naszych rodzin. Każdy z nas, wedle własnych możliwości, może stać się źródłem poprawy. Bycie tu i teraz jest atrakcyjne, ale musimy pomyśleć o przyszłych pokoleniach.”

Rozwój nowoczesnego rolnictwa ekologicznego jest w interesie zarówno rolników, jak i konsumentów. Zapewnia on nie tylko wysokiej jakości żywność, ale również pozytywnie oddziałuje na środowisko naturalne, a także na zdrowie nas wszystkich. Sejmik Województwa jest najważniejszym organem na szczeblu regionalnym, odpowiedzialnym za tworzenie strategii rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa. Potrzebna nam innowacyjnej i proekologicznej strategii, która służyć będzie wszystkim mieszkającym na Warmii i Mazurach.

Chcemy między innymi:

🚜 Wsparcia dla nowoczesnego i odpowiedzialnego ekologicznie rolnictwa!
🌻 Wdrożenia rekomendowanych przez Komisję Europejską klauzul ekologicznych w zamówieniach publicznych!
Rozszerzenia programu selektywnej zbiórki odpadów na wszystkie gospodarstwa w województwie!
🐔 Powstrzymania powstawania kolejnych zakładów przemysłowego chowu zwierząt!

Zbudujmy wygodny i ekologiczny dom dla wszystkich! Razem dla Warmii i Mazur!💜


Źródło
Opublikowano: 2018-09-27 20:59:00