Mamy dość!

Mamy dość tego, że każdy kolejny rząd klęka przed hierarchami kościoła katolickiego! Że publiczne pieniądze płyną do kościoła miliardami, a jednocześnie brakuje pieniędzy na szkoły, żłobki i szpitale! Mamy dość, że pedofile w sutannach są pod szczególną ochroną państwa!

Dlatego domagamy się wypowiedzenia konkordatu i zastąpienia go zwykłą ustawą – podobna do tych które regulują stosunku państwa z innymi kościołami i związkami wyznaniowymi! Pora skończyć z uprzywilejowaniem kościoła!

Domagamy się zaprzestania finansowania religii z publicznych pieniędzy! Pora żeby kościół sam zaczął płacić za katechetów, a religia wróciła tam, gdzie jej miejsce – do kościoła!

Domagamy się opodatkowania kościoła! Nie będzie dobrej jakości usług publicznych, jeżeli będziemy godzić się by kościół i inne wielkie korporacje pasożytowały na społeczeństwie! Łapczywie czerpały całymi garściami, nie wnosząc nic w zamian!

I w końcu…

Domagamy się sprawiedliwości dla ofiar pedofilii – powołania specjalnej komisji – ale nie kościelnej! Państwowej! Której zadaniem będzie zbadać skalę pedofilii w kościele, pomóc poszkodowanym uzyskać odszkodowanie, ale która doprowadzi tych którzy przez lata gwałcili i molestowali, przed oblicze sprawiedliwości!

Razem z zbudujemy naprawdę świeckie państwo! Bez przywilejów dla kościoła, bezkarności księży pedofilii i miliardów dotacji dla kościelnego biznesu!

Świeckie państwo jest możliwe! Zbudujemy je razem!

Moje przemówienie wygłoszone na X Marszu Świeckości w Krakowie.

Fot. Michał Kowalówka


Źródło
Opublikowano: 2018-09-29 17:27:14