#CzarnyProtest trwa! Przeciw łamaniu praw kobiet. Przeciw przemocy wobec kobiet

Sytuację kobiet w Polsce komentuje Emilia Bartkowska – liderka listy do sejmiku województwa w okręgu nr 2, obejmującym powiaty: ostródzki, iławski, działdowski, nowomiejski. W sejmiku chce zająć się tematyką równościową, rodzinną oraz kulturalną.

"Dzisiaj rocznica Czarnego Poniedziałku – dnia przełomowego w historii mieszkanek Polski. Dnia, w którym na ulicach całego kraju zaroiło się od osób ubranych na czarno. Dnia, w którym wiele z nas w ramach protestu nie poszło do pracy. I w końcu – dnia, w którym pokazałyśmy naszą siłę, naszą solidarność, pokazałyśmy, że nie damy odebrać sobie kolejnych praw i że będziemy walczyć o następne.

Partia Razem – inicjatorka pierwszych czarnych protestów – jest gwarancją przestrzegania praw kobiet. W sejmiku wojewódzkim doprowadzimy do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym i Regionalnym – samorząd musi brać pod uwagę doświadczenie i perspektywę kobiet.

W Polsce co tydzień z powodu przemocy domowej giną 3 kobiety – czas skończyć ze społecznym przyzwoleniem na te morderstwa i przekonanie o „praniu brudów” za zamkniętymi drzwiami, dlatego sfinansujemy programy wsparcia dla osób doświadczających przemocy i stworzymy wojewódzką „Niebieską linię”.

Od początku istnienia Razem mówimy głośno: LEGALNA , TERAZ! Legalna, darmowa i bezpieczna. Dostępna dla każdej osoby. I do tego będziemy dążyć już w Sejmie."

Razem dla kobiet!CzarnyProtest

Źródło
Opublikowano: 2018-10-03 12:17:48