W tym miesiącu, 21 października zdecydujemy, kto obejmie władzę w samorządach

Chcesz, aby wreszcie zadbano o Twoje codzienne potrzeby? Chcesz radnych, które/którzy będą walczyć o żłobki, rozwój transportu publicznego i godne płace w samorządzie? Głosuj na nas. Stwórzmy wygodny dom dla wszystkich!

Kandydatki i kandydaci, których wystawiamy, są zarejestrowani w każdym z 5 okręgów Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego! Będziemy prezentować Wam nasze listy. Dziś okręg 5⃣, obejmujący powiaty: szczycieński, nidzicki, piski, mrągowski i giżycki.

1⃣ Magdalena Rutkowska – pochodząca z Rozóg na Mazurach wyautowana działaczka LGBTQ. We wrześniu ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Interesuje się problematyką resocjalizacji społecznej, a także obronnością narodową. Zaangażowana w organizację Olsztyńskiego Marszu Równości.

2⃣ Marcin Gulczyński – administrator danych. Interesuje się tematyką przestępstw gospodarczych, spraw międzynarodowych i samorządu lokalnego. Współtworzył ruch rycerski oraz propagował szermierkę historyczną od 17 lat. Członek stowarzyszenia Wartownia, zajmującego się rewitalizacją budynków poniemieckich.

3⃣ Michał Juńczyk – pochodzący z Mrągowa ichtiolog. Specjalista od rybactwa śródlądowego. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim ukończył rybactwo oraz ochronę środowiska. W Sejmiku Województwa chciałby zajmować się sprawami rybołówstwa śródlądowego i ochrony środowiska.

4⃣ Olga Dąbrowska – Księgowa. Zajmuje się propagowaniem zdrowego żywienia i stylu życia. W Sejmiku chciałaby się zająć sprawami ekologii i edukacji.

5⃣ Jakub Damulewicz – Przyszłoroczny maturzysta. Najmłodsza osoba na naszej liście. W Sejmiku województwa będzie chciał się zajmować polityką młodzieżową, kulturą i równością w samorządzie.

6⃣ Monika Mroczyńska – Biolożka i pracownica sektora bankowego. Zaangażowana w walkę o prawa zwierząt. W przyszłym samorządzie chciałaby się zająć prawami zwierząt i ochroną zdrowia.

MAMY PARYTETY! Idziemy po Sejmiki!
Warmińsko-mazurskie – wygodny dom dla wszystkich!💜


Źródło
Opublikowano: 2018-10-07 10:00:03