🏳‍🌈Zawsze ramię w ramię po równość

13.10 miał miejsce pierwszy Marsz Równości w Lublinie. Podczas legalnej i pokojowej demonstracji, walczącej o wolność, równość i akceptację, tak zwani “narodowcy” kamieniami, petardami, butelkami, płytami chodnikowymi i pięściami atakowali maszerujących. Pomimo tych przeciwności Marsz dumnie przeszedł przez Lublin!

”Orientacja seksualna, niepełnosprawność, płeć, narodowość, rasa lub wiek, nie są kwestią światopoglądową. Godne życie, poczucie bezpieczeństwa, wolności i szczęścia są podstawowymi prawami człowieka! W Lublinie, podczas Marszu Równości, udowodniłyśmy i udowodniliśmy, że będziemy walczyć o prawa osób, które na co dzień są atakowane, poniżane i bite za to, jakie się urodziły. To prawa nas wszystkich! Mimo lecących w naszą stronę kamieni i petard ukończyliśmy przemarsz. Jesteśmy silne i silni, a razem silniejsze!”
Agata Szerszeniewicz – kandydatka do Sejmiku Wojewódzkiego, lista nr 6, okręg 1 (Olsztyn i powiat olsztyński), miejsce 3. Lokalna działaczka walcząca o prawa kobiet, osób LGBTQ+, pracownicze oraz zwierząt. Weganka, podróżniczka, antyfaszystka. Współprowadząca fanpage’a Razem Warmińsko-Mazurskie. Organizatorka Olsztyński Marsz Równości. W ten weekend wzięła udział w Marsz Równości w Lublinie.

Partia Razem stanowczo sprzeciwia się ograniczaniu praw i wolności osób ze względu na orientację seksualną, co nadal ma miejsce w działaniach polskich instytucji państwowych, w miejscach pracy, placówkach edukacyjnych oraz relacjach społecznych. Państwo musi dołożyć należytej staranności, by zasada równego traktowania była respektowana!
Jednym ze sposobów zapewnienia równości osobom LGBT+ jest umożliwienie zawarcia małżeństw. Umożliwi to korzystanie z szeregu praw i wolności obecnie zarezerwowanych dla rodzin heteroseksualnych, w tym:
prawa do posiadania wspólnego majątku i swobodnego dysponowania nim;
prawa do wspólnego rozliczania się z dochodów;
możliwości objęcia współmałżonki lub współmałżonka ubezpieczeniem zdrowotnym czy wspólnego korzystania z ubezpieczenia społecznego;
adopcji dzieci, niespokrewnionych lub pozostających już wcześniej pod opieką współmałżonków;
rozwiązania związku w sposób zapewniający sprawiedliwy podział majątku, uzyskanie alimentów oraz utrzymania kontaktów z dziećmi, które wcześniej pozostawały pod opieką współmałżonków;
możliwości uzyskania informacji o stanie zdrowia współmałżonki lub współmałżonka;
uzyskania obywatelstwa polskiego dla współmałżonki lub współmałżonka będących obywatelami innego kraju, lub pozbawionych obywatelstwa.

Idziemy po Sejmik Wojewódzki Partia Razem, lista numer 6⃣! Za tydzień, 21 października zdecydujemy, kto obejmie władzę w samorządach. Chcesz, aby w Polsce respektowano prawa osób LGBTQ+? Głosuj na nas.

Stwórzmy wygodny dom dla wszystkich!💜


Źródło
Opublikowano: 2018-10-14 20:05:39