Szczepienia ratują nas przed groźnymi epidemiami. To wielkie osiągnięcie ludzkości. W Razem ufamy nauce i nie chcemy powrotu śmiertelnych chorób!

Uważamy, że państwo ma obowiązek zapewnić obywatelom opiekę zdrowotną zgodną z najnowszym stanem wiedzy medycznej. Dlatego proponujemy rozszerzenie programu darmowych szczepień. Szczepienia są bezpiecznym i skutecznym sposobem redukcji zagrożeń związanych z występowaniem chorób zakaźnych. Ale tylko powszechność szczepień pozwala na pełną skuteczność.

Partia Razem chce wprowadzenia prostej zasady: wszystkie szczepienia ochronne, które są rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, powinny być refundowane. Zabezpieczenie obywateli przed wirusem HPV oraz kleszczowym zapaleniem mózgu leży w interesie całego społeczeństwa.

W sejmikach wojewódzkich będziemy zabiegać o utworzenie wojewódzkich programów refundacji szczepień zalecanych. Program bezpłatnych szczepień zapewni dostęp do nich dla osób, których z racji dochodów nigdy nie byłoby na nie stać. Dodatkowo wprowadzimy system zachęt skierowanych do grup podwyższonego ryzyka (dzieci oraz seniorów) – uczestnicy programu otrzymają bony na kulturę lub rekreację. Na zbudowaniu odporności grupowej zyska cała społeczność.

Idziemy po Sejmik Wojewódzki W wyborach 21 października zagłosuj na Razem, lista numer 6⃣!


Źródło
Opublikowano: 2018-10-17 08:45:00