Jacek Słupecki, kandydat Partii Razem do Sejmiku Pomorskiego, lista nr 6: "Wydaje mi się, że panuje takie przekonanie, że do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej ludzie będą dojeżdżać samochodami, a tym samym często słyszymy postulaty, że wszędzie wybudujemy parkingi. Powinno się jednak stawiać także na komunikację autobusową. Tak, abyśmy do tej kolei mogli swobodnie dojechać nie mają samochodu, czy prawa jazdy. Tutaj Samorząd Województwa Pomorskiego może pomóc. Koordynuje on na poziomie regionalnym transport publiczny. Dodatkowo można inwestować w transport gminny, dzięki Regionalnemu Programu Operacyjnemu".

"Ustawa antysmogowa przewiduje, że samorządy wojewódzkie mają takie kompetencje, że mogą wprowadzić uchwałę antysmogową. (…) Niestety nasz Sejmik Województwa Pomorskiego, w przeciwieństwie do innych – gdzie prace nad uchwałą są prowadzone, albo już zakończyły się przegłosowaniem uchwały – nie chce w ogóle ruszać tego tematu".

J. Słupecki: Chcemy coś zmienić. Warto dać wyborcom alternatywę

O pomysłach na zmiany w województwie pomorskim rozmawiamy z Jackiem Słupeckim, kandydatem do Sejmiku Województwa Pomorskiego z partii Razem [WYWIAD]

Źródło
Opublikowano: 2018-10-19 11:00:01