Inicjatywy edukacyjne takie jak Tęczowy Piątek mają szansę upowszechnić postawę akceptacji i solidarności wobec osób LGBT i przeciwdziałać rozwijaniu się postaw homofobicznych. Czy tego chcą czy nie, przeciwnicy tych zajęć powinni pamiętać, że młodzież LGBT była, jest i będzie w polskich szkołach. Jeśli chcemy, by dzieci młodzież dorastała w środowisku bezpiecznym i szczęśliwym powinniśmy cieszyć się z takich inicjatyw i je wspierać.

Jedną z grup walczących z Tęczowym Piątkiem są fanatycy religijni z Ordo Iuris, którzy wcześniej zasłynęli walką z prawami kobiet. W Gdyni wspiera ich prezydent Wojciech Szczurek udzielając patronatu konferencji religijnej, której są głównym partnerem.

Warto pamiętać, że swoje przekonania religijne i konserwatywną ideologię Wojciech Szczurek postawił ponad nasze dobro już wcześniej, odrzucając obywatelski projekt dofinansowania zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro oraz petycję w sprawie całodobowego gabinetu ginekologicznego wolnego od klauzuli sumienia.

Gdyby prezydent Szczurek troszczył się o dobro wszystkich gdynian i gdynianek, zadbałby o wprowadzenie dodatkowych zajęć o tematyce równościowej do szkół. Od tego rodzaju edukacji zależeć będzie czy za dekadę będziemy społeczeństwem bardziej otwartym, akceptującym, czy też bardziej homofobicznym, ksenofobicznym i nienawistnym. Od edukacji zależeć będzie też szczęście i bezpieczeństwo dzieci w polskich szkołach.


Źródło
Opublikowano: 2018-10-26 18:00:02