Akcja Nie daj się oskubać na Przymorzu.

Czas przedświątecznej gorączki to taki moment w roku, w którym biznes szczególnie zarabia na naszej potrzebie obdarowania najbliższych nam osób.

Niestety za naszymi prezentami często kryją się ludzkie tragedie takie, jak np. wyzysk pracowników i pracownic dbających o to, by podarunki dotarły do Wigilii (o tym jak wyglądają święta z perspektywy osób pracujących ponad siły w Amazonie czy w firmach kurierskich przeczytacie więcej tutaj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10213550674055313&id=1056140338).

Kolejnym ludzkim dramatem jest żerowanie firm udzielających wysoko oprocentowanych pożyczek, tzw. "chwilówek" na osobach, które nie są w stanie pokryć kosztów organizacji świąt z własnych zarobków. Czas okołoświąteczny to okres, w którym zadłużamy się dużo częściej niż w pozostałe dni roku. Zadłużone osoby często padają potem ofiarą działających bezprawnie i korzystających z ludzkiej niewiedzy na temat przysługujących nam praw firm windykacyjnych.

Dlatego też dzisiaj w okolicach targowiska na gdańskim Przymorzu rozdawaliśmy i rozdawałyśmy robiącym zakupy przechodniom ulotki ostrzegające przed zadłużaniem się oraz informujące o tym, jakie mamy prawa w razie zadłużenia, o upadłości konsumenckiej i o tym, co wolno, a czego nie – firmom windykacyjnym.


Źródło
Opublikowano: 2018-12-15 20:00:01