Nauczyciele i nauczycielki kształtują młode pokolenia. Często nie kończą pracy wraz z dzwonkiem i przynoszą ją do domu. Za własne pieniądze się dokształcają, jednak na ich horyzoncie widnieją przerażająco niskie emerytury.

Nauczyciele to świetnie wykształcona grupa zawodowa, bez której jako społeczeństwo po prostu nie dalibyśmy sobie rady. Czy żądają złotych gór, chcąc dorównać swoimi pensjami do średniej krajowej? Rząd lekką ręką wydał setki milionów złotych na nieprzygotowaną deformę edukacji, a o prawdziwych podwyżkach nie chce słyszeć.

Policjanci dali radę, dlatego popieramy protest chorobowy nauczycieli! Pokażcie także swoim uczniom, że zawsze warto walczyć o swoją godność!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Zdjęcie przedstawiające klasę w szkolę. Przy tablicy stoi nauczycielka, a siedzące w ławkach dzieci zgłaszają się do odpowiedzi, unosząc ręce. Na górze tekst dużym drukiem: "Szybkiego powrotu do zdrowia i godnej płacy!", a niżej nieco mniejszym: "Popieramy nauczycielki i nauczycieli walczących o wyższe zarobki i lepszą edukację dla nas wszystkich".]


Źródło
Opublikowano: 2018-12-17 15:48:12