😾 9 STYCZNIA – DZIEŃ TŁUSTEGO KOCURA! 😾

Tylko 9 dni trzeba, by przeciętny menedżer spółki z indeksu WIG20 zarobił tyle, ile zwykły pracownik zarabia przez cały rok. Wg danych mediana rocznych zarobków członków zarządów spółek z WIG20 to aż 1 700 000 zł brutto. To prawie 4700 zł dziennie! Tymczasem mediana zarobków w Polsce to tylko 3511 zł brutto.

Mimo dobrej koniunktury i wzrostu płac dziura między zarobkami większości a elit wciąż jest ogromna. Wciąż też niesprawiedliwie rozłożony jest ciężar utrzymania państwa. Mimo obietnic PiS nie zwiększył kwoty wolnej od podatku, nie zrobił też nic, by ukrócić przywileje podatkowe najzamożniejszych.

Zarabiający astronomiczne kwoty prezesi i członkowie zarządów spółek powinni płacić większe podatki. Ciężar utrzymania publicznej edukacji czy opieki zdrowotnej nie może leżeć w tak dużym stopniu tylko na barkach niezamożnej większości. Dlatego jako Razem wprowadzimy sprawiedliwy system podatkowy – z większą progresją podatkową i wyższą kwotą wolną od podatku.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze grafiki jest tytuł: "Dziś 9 stycznia, dzień TŁUSTEGO KOCURA". Poniżej jest zdjęcie tłustego kota z groźnym wyrazem pyska. Pod zdjęciem jest tekst: "Tylko 9 dni wystarczy przeciętnemu menedżerowi spółki z WIG20, by zarobić tyle, ile przeciętny pracownik zarabia w rok".]


Źródło
Opublikowano: 2019-01-09 08:09:00