Widzieliście pewnie w swoich lokalnych "Biedronkach" stosy towaru zalegające w sklepowych alejkach. Palety z towarami nie tylko przeszkadzają klientom i pracownikom – tarasują też przejścia ewakuacyjne. Ograniczenie tego niebezpiecznego magazynowania towarów jest jednym z postulatów związków zawodowych działających w Jeronimo Martins – firmie, do której należy "Biedronka".

Inne postulaty związków zawodowych to m.in. poprawa warunków pracy poprzez ograniczenie wielozadaniowości, wprowadzenie przejrzystych kryteriów wynagradzania i premiowania, czy ustalenie zasad rozliczania delegacji.

Referendum strajkowe rozpoczęło się wczoraj (15 stycznia) i potrwa 2 miesiące. Według doniesień medialnych szefostwo "Biedronki" próbuje utrudnić przeprowadzenie referendum.

Trzymamy kciuki za referendum i realizację postulatów pracowników i pracownic "Biedronki"!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W środku grafiki jest zdjęcie z protestu NSZZ "Solidarność" przed sklepem "Biedronka". Na górze jest napis: "Popieramy postulaty pracownic i pracowników Biedronki". Na dole jest napis: "Życzymy powodzenia w referendum strajkowym!".]


Źródło
Opublikowano: 2019-01-16 16:40:25