Szkoła marzeń jest na wyciągnięcie ręki.

Głównym z filarów tego marzenia są nauczyciele. Bez nich całe pokolenia przepadną. Nauczycielki zasługują na godne pensje i stabilność zatrudnienia. Ich pensje muszą być finansowane z budżetu centralnego.

Obserwujemy stały demontaż sieci szkół (zwłaszcza na wsiach), likwidację placówek i ich prywatyzację. To musi się skończyć.

Edukacja seksualna, wielokulturowa i równościowa nie powinny być „od święta”. Są one warunkiem zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Uczniowie powinni mieć stały dostęp do pedagoga, psychologa i logopedy. Pamiętacie stomatologa w szkole? W XXI wieku to nadal powinien być podstawowy standard. Transport do szkoły dla dzieciaków musi być bezpłatny i dostosowany do osób z niepełnosprawnością.

Potrzebujemy mądrze zorganizowanej edukacji zawodowej. Szkoły zawodowe powinny być dostosowane do lokalnych potrzeb społecznych i zawodowych. Uczniowie powinni mieć dostęp do stypendiów oraz świetnie wyposażone warsztaty i pracownie.

To nie są rzeczy nieosiągalne. Chcesz sprawić sobie i swoim dzieciom dobrą szkołę? Udostępnij post, głosuj na Razem i działaj z nami: http://partiarazem.pl/dolacz/

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: Nagłówek brzmi „Sprawmy sobie wreszcie dobrą szkołę. Szkołę, na którą zasługują nasze dzieci”. Poniżej jest oś, od której odchodzą wykropkowane linie zakończone symbolami. Symbole są w kołach. Pieniądze – godne płace – podwyżki i finansowanie z budżetu państwa. Serce – bezpieczeństwo i akceptacja – edukacja równościowa, wielokulturowa, seksualna. Ludziki – wyrównywanie szans – zatrzymanie likwidacji szkół, bezpłatne przejazdy dla uczniów, dofinansowanie stypendiów. Jabłko – zdrowie dzieci – opieka higienistki i stomatologiczna, profilaktyka, porady dietetyczne. Kask – przygotowująca do pracy – dofinansowane pracowanie i warsztaty, stypendia, zajęcia z prawa pracy i BHP. Osoba na wózku inwalidzkim – dostosowana do potrzeb – dostosowany transport i budynki.]


Źródło
Opublikowano: 2019-01-17 16:28:19