“Pomoc społeczna się wykrwawia!” – pod takim hasłem protestują dziś w całej Polsce pracownicy i pracownice pomocy społecznej. Masowo biorą dzień wolny, żeby oddać krew. Walczą w ten sposób m.in. o podwyżkę dramatycznie niskich płac o 1000 zł, a także o zmiany w zasadach działania pomocy społecznej.

Zawód pracownika pomocy społecznej to trudna i wymagająca, a do tego niskopłatna praca. Z tego powodu – tak jak w przypadku pielęgniarek i kadry nauczycielskiej – coraz mniej osób decyduje się na pracę w tym zawodzie.

Jeśli nie zaczniemy płacić godnych wynagrodzeń pracownikom i pracownicom tak ważnych zawodów, za chwilę czeka nas katastrofa, której skutki odczujemy wszyscy.

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej popieramy Wasz protest i trzymamy kciuki za realizację Waszych postulatów!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze jest tekst: "W całej Polsce, oddając krew, protestują
pracownicy i pracownice pomocy społecznej.
Walczą o godne płace i warunki pracy". Poniżej jest zdjęcie z protestu, na którym widać tłum osób z transparentem: "Pomoc społeczna się wykrwawia, 25.01.19". Na dole jest tekst: "Jesteśmy z wami, trzymamy
kciuki za sukces protestu! Razem".]


Źródło
Opublikowano: 2019-01-25 16:41:49