Czas na świeckie państwo! Już tej wiosny startuje inicjatywa organizacji i partii, którym leży na sercu rozdział kościoła od państwa. Współtworzymy projekt ustawy, który uporządkuje dwie główne sprawy. Jawność przychodów i likwidacja przywilejów finansowych kościoła.

Równość przede wszystkim. Bez względu na wyznanie!

Nieraz powtarzaliśmy o potrzebie rozdziału kościoła od państwa, o tym, że lekarz czy farmaceuta nie ma prawa odmówić pacjentce ze względu na tzw. „klauzulę sumienia”. O tym, że szkoła powinna być świecka, a lekcje religii powinny odbywać się poza jej murami.

Umowa między Polską a Watykanem postawiła kościół katolicki na uprzywilejowanej pozycji względem innych związków wyznaniowych. Już od dawna w naszym kraju powinna obowiązywać ustawa regulująca stosunki Polski z kościołem. Takie zapisy mają między innymi polscy muzułmanie i zielonoświątkowcy.

Projekt ustawy znajdziecie na kongresswieckosci.pl

W najbliższych miesiącach będziemy prowadzić obywatelską zbiórkę podpisów. Potrzebujemy ich minimum 100 tysięcy! Wtedy będziemy mogli złożyć projekt w Sejmie. Dołącz do inicjatywy!

Odwiedź strony Kongres Świeckości i Projekt Świeckie Państwo.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika podzielona jest pionowo na dwie, równe części. W lewej części nagłówek brzmi „Ile wydajemy na kościół?”, a poniżej: „Co najmniej 79 złotych na sekundę. Co najmniej 52 miliardy złotych od podpisania konkordatu”. Niżej widnieje skarbonka w kształcie kościoła, do której wpadają złote monety. Na prawej połowie nagłówek brzmi” „Zlikwidujemy przywileje kościoła”. A poniżej: „Koniec z Funduszem Kościelnym, rozdawaniem nieruchomości i uznaniowym przyznawaniem dotacji”. Pod napisem jest kalkulator, który zamiast cyfr na przyciskach ma napis „Świeckie państwo”. Projekt ustawy: www. Kongresswieckosci.pl]


Źródło
Opublikowano: 2019-01-31 13:21:55