Polki i Polacy uprawiają coraz mniej seksu. Najczęstszy powód? Zmęczenie i stres wywołane pracą i codziennymi problemami. Seksuolodzy uważają, że poświęcamy na miłość mniej czasu niż jeszcze kilkanaście lat temu. Za to pracujemy niemal najdłużej w całej Europie.

Życie nie może być ciągłą harówką pozbawioną przyjemności. Żeby móc się nim cieszyć, potrzebujemy stabilności i więcej wolnego czasu. Dlatego skończymy z niepewnym zatrudnieniem, zadbamy o wysokiej jakości usługi publiczne i ustanowimy 35-godzinny tydzień pracy. Aby uczynić seks bezpiecznym i zadbać o to, by dochodziło do niego tylko za zgodą, wprowadzimy do szkół obowiązkową edukację seksualną oraz zapewnimy Polkom i Polakom powszechny dostęp do antykoncepcji.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Zdjęcie w tle przedstawia blat stołu, na którym stoją filiżanka kawy, komputer przenośny oraz smartfon, na którego wyświetlaczu widnieje złamane serce. Tekst na grafice głosi: "Prawie 1/3 Polek i 1/5 Polaków nie uprawia seksu przez stres i zmęczenie. / Pracujemy za dużo. Kochamy (się) za mało".]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-14 16:38:09