Wiadomości z działania Razem w terenie:

➡️ Razem Częstochowa popiera postulaty podwyżek płac załogi częstochowskich zakładów niemieckiej firmy ZF TRW. Produkuje się tam m.in. pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne do samochodów. Członkinie i członkowie częstochowskiego Razem będą prowadzić działania solidarnościowe ze strajkującymi.

➡️ Razem Podlaskie wyraża solidarność z położnymi z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Szpital WSTRZYMAŁ przyjmowanie na porodówkę rodzących kobiet. Aż 60% położnych jest na zwolnieniach lekarskich. Szpital zwiększył liczbę przyjmowanych porodów, bez zwiększenia zatrudnienia. Absencja wśród położnych to bezpośredni efekt potężnego przeciążenia pracą i obowiązkami oraz zbyt niskich wynagrodzeń. Podlaski okręg Razem wezwał kierownictwo szpitala do rozmów ze Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych przy USK, aby rozwiązać sytuację z pożytkiem dla personelu i pacjentek.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze jest tytuł "Razem lokalnie". Poniżej jest grafika podzielona na dwie części. Z lewej strony jest zdjęcie świeżo upieczonego ojca z noworodkiem oraz położnej, tekst na zdjęciu: "Razem Podlaskie solidaryzuje się z położnymi z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i wzywa dyrekcję do rozmów ze Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Z prawej strony jest zdjęcie z protestu pracowniczego w Częstochowie. Na zdjęciu jest transparent z napisem: "Była praca, gdzie jest płaca? Razem z pracownikami". Na grafice jest tekst: "Razem Częstochowa wspiera strajk płacowy w częstochowskim zakładzie ZF TRW. Dość oszczędzania na pracownikach!".]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-21 16:47:35