” – to powiedzenie wgryzło się już dawno temu w nasz słownik. Usprawiedliwiamy przed samymi sobą wybryki milionerów, których nie zaakceptowalibyśmy, gdyby zrobiłaby to taka sama osoba jak Ty.

Dosyć tego! Milionerzy to nie jest żadna uprzywilejowana kasta. Milionerzy i miliarderzy powinni sprawiedliwie dorzucać się do wspólnego kotła. Nie uciekać do rajów podatkowych. W Polsce system podatkowy postawiony jest na głowie. Przez niesprawiedliwe i dziurawe podatki Ty musisz oddawać znaczną część swoich dochodów, a milionerzy zwiewają do Cypru. Chcemy europejskiego państwa? Wprowadźmy europejski system podatkowy. I przestańmy w końcu przymykać oczy na oszustwa, wyzysk i kombinowanie! Kto bogatemu zabroni? #LewicaRazem!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części na skrawkach papieru następujące zdania: „W Warszawie firma syna miliarderów nie płaci pracownikom. Zaległości w pensjach mogą wynieść już 10 milionów złotych”, „W Nowej Soli milioner bił, więził i znęcał się nad pracownikami” i „Komornik nie mógł ściągnąć z Kulczyków 8 tysięcy złotych, bo wszystkie pieniądze trzymają za granicą”. Na środku na wyróżnionym na czerwono polu widnieje napis: „Kto bogatemu zabroni?”. Na dole logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]Źródło
Opublikowano: 2019-03-29 13:56:39