Dlaczego magazynier po naszej stronie polsko-niemieckiej granicy zarabia kilka razy mniej niż jego znajomy, paręnaście kilometrów dalej na zachód? Dlaczego polska pielęgniarka zarabia mniej niż jej koleżanka, która wyjechała być pielęgniarką w Sztokholmie? Dlaczego polska kasjerka w supermarkecie zarabia mniej niż kasjerka francuska, chociaż obie pracują w tej samej firmie?

Wszyscy wykonują taką samą pracę. W Polsce robią to za mniejsze pieniądze. Przeciętny Polak siedzi w pracy zbyt długo. Jesteśmy trzecim najbardziej zarobionym narodem w Europie.

Ile mamy czekać, aby nasze zarobki i standardy pracy były europejskie? Po blisko 15 latach możemy sobie pozwolić na to, aby wprowadzić w Europie pensję minimalną, skrócić czas pracy i wprowadzić europejskie standardy.

Zasługujesz na to.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika podzielona jest na dwie, poziome połowy. Na górnej widnieje napis „Europejskie fundusze to nie wszystko…”, a w tle dźwig i dwóch budowlańców. Pośrodku napis brzmi „Czas na europejskie warunki pracy!”. W dolnej połowie napisano „Wprowadzimy Europejską Płacę Minimalną. Zagwarantujemy trzydzieści pięć dni urlopu i siedmiogodzinny dzień pracy w całej Zjednoczonej Europie".]


Źródło
Opublikowano: 2019-04-04 14:02:22