Zastanawiasz się, jak wspomóc strajkujących nauczycieli? To bardzo proste. Przedstawiamy kilka możliwości, aby nauczyciele i nauczycielki czuli, że nie są sami na placu boju. Że jesteśmy z nimi i ich wspieramy.

Co możesz zrobić?

? Idź na demonstrację w obronie strajkujących. Jeżeli w Twoim mieście taka się nie odbywa, możesz taką zorganizować.

? Jeżeli nie lubisz manifestacji, możesz wspomóc strajk robiąc przelew na fundusz. Wpłat na Społeczny Komitet "WSPIERAM NAUCZYCIELI" można dokonać na konto:
13 1240 5934 1111 0010 8960 6877 z tytułem: FUNDUSZ STRAJKOWY

? I najmilsza forma wsparcia – odwiedziny w szkole/przedszkolu i ciepłe słowo. Idź do swojej podstawówki albo ogólniaka. Porozmawiaj ze swoimi nauczycielami, wesprzyj ich, to dla nich wiele znaczy. Przy okazji powspominaj z nimi wagary i pałę z niezapowiedzianej kartkówki. Dla Ciebie to niewiele, dla nauczycieli to wzruszające chwile.

A Ty, jaki masz pomysł na wsparcie strajku? Wpisz w komentarzu!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika jest podzielona w poziomie na dwie połowy. Na górnej widnieje symbol strajku nauczycieli, czyli wykrzyknik w kółku. Napis brzmi „Popierasz strajk nauczycieli? Dowiedz się, co możesz zrobić!” W tle postać siedząca przy ławce, na której są zeszyty i piórnik. Na drugiej połowie grafiki widnieją trzy symbole. Dłoń z banknotem, megafon i dłoń z serduszkiem i babeczką. Na dole napis „Lewica Razem. KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS”]


Źródło
Opublikowano: 2019-04-15 08:29:50