Zapraszamy na demonstrację i piknik 1-majowy w Parku Staromiejskim, z darmowym poczęstunkiem, animacjami i grami dla dzieci oraz bezpłatnymi poradami prawnymi!

PLAN OBCHODÓW:
13.00 – start pod tablicą poświęconą wybuchowi Rewolucji 1905 r., na skrzyżowaniu ulic Rewolucji 1905 r. i Wschodniej; złożenie kwiatów pod tablicą; przemówienia (m.in. Piotra Ikonowicza, Adriana Zandberga)

13.20 – rozpoczęcie pochodu ulicami: Rewolucji 1905 r., Piotrkowską do Placu Wolności, Nowomiejską do Parku Staromiejskiego

14.00 – zakończenie pochodu w Parku Staromiejskim, rozpoczęcie pikniku w parku

14.00-16.00 PIKNIK 1-MAJOWY W PARKU STAROMIEJSKIM:
Darmowy poczęstunek: kawa, herbata, lody, wata cukrowa;
Zabawy i gry dla dzieci;
Namioty z poradami prawnymi, w tym z prawa pracy;
Aktywności sportowe i na świeżym powietrzu;

1 maja to Święto Pracy. To tradycyjne święto ludzi pracy i tradycyjne święto lewicy. Jako koalicja # – Razem, Unia Pracy, RSS – organizujemy obchody Święta Pracy w Łodzi. W tym roku 1 maja mija również 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Z okazji tej rocznicy chcemy powiedzieć, że po 15 latach bycia w Unii Europejskiej Polki i Polacy zasługują na więcej. Na mieszkania dostępne bez kredytu na 30 lat, europejskie pensje oraz lekarzy, do których nie trzeba czekać miesiącami.

Chcemy, żeby Polki i Polacy zarabiali godne, europejskie pensje bez konieczności wyjazdu z kraju. By nikt z nas nie bał się, z czego opłaci rachunki i czy poradzi sobie w razie choroby. Chcemy odpowiedzialnej i bezpiecznej Unii Europejskiej, w której nikt nie czuje się jak obywatel drugiej kategorii.Źródło
LewicaRazem
2019-04-20 08:58:42