Patologiczne sytuacje w Ministerstwie Zdrowia – leki po refundacji droższe niż przed refundacją! Oburzające? Minister zdrowia, Łukasz Szumowski ma na to sposób. Chce, żeby informacje o ustalaniu cen leków były tajemnicą. Co będzie grozić za ujawnienie jej? 5 lat więzienia!

To skandal, żeby w demokratycznym państwie rząd blokował informacje publiczne dotyczące ochrony zdrowia i wydawania publicznych pieniędzy.

Tajemnica o refundacjach ma obowiązywać również byłych pracowników ministerstwa. To jawny bat na osoby, które chciałyby w przyszłości ujawnić możliwe patologie.

Opozycja sejmowa pozostaje bierna wobec działań rządu i ministra zdrowia. Ponownie apelujemy więc do Bartosza Arłukowicza (PO) o złożenie wobec ministra zdrowia wotum nieufności! Przypominamy, że zapowiadał Pan ten wniosek 3 stycznia tego roku. Niech Pan go wreszcie złoży – zanim PiS postanowi zamknąć wszystkich walczących o ujawnienie prawdy o finansowaniu wielkich korporacji na 5 lat do więzienia!

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika w górnej części przedstawia dłonie zakute w kajdanki. Napis na ich tle brzmi: „Nowy pomysł PiS: 5 lat za ujawnienie afery!”. Poniżej napis na czerwonym tle oddzielającym górną i dolną część mema: „Nie pozwolimy zmiatać afer pod dywan!”. W dolnej części mema na białym tle napis: „Po nagłośnieniu przez Razem „afery lekowej” PiS chce wsadzać do więzienia za ujawnianie patologicznych relacji Ministerstwa Zdrowia z korporacjami farmaceutycznymi”. Na dole logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]


Źródło
Opublikowano: 2019-04-23 10:44:34