Przepis na dobrą Polskę: doceniani, godnie opłacanie nauczyciele, silne związki zawodowe, społeczeństwo stające solidarnie za strajkującymi, gdy walczą o godne warunki pracy. Bez docenianych nauczycieli nie ma dobrej szkoły. Bez związków zawodowych niemożliwa jest walka z wyzyskiem. Bez strajków nikt nie usłyszy Twojego głosu, gdy będziesz walczyć o poprawę warunków.

Dziękujemy nauczycielom i nauczycielkom za ten strajk. To był największy, cieszący się najszerszym poparciem strajk od lat. Przez chwilę głosy „zmień pracę, weź kredyt” i „załóż firmę” były w mniejszości. Przez chwilę wszyscy zwrócili wzrok w stronę szkół i zaczęli o nich myśleć w perspektywie dłuższej niż kilka lat. Wiele osób przypomniało sobie, że warto strajkować i że możemy być solidarni w walce o godną pracę i płacę. Jesteśmy przekonani, że to nie jest ostatnie słowo. Że strajków będzie więcej i będą głośniejsze. Dziękujemy nauczycielom i nauczycielkom za tę lekcję i wszystkim wspierającym strajk za bycie razem. Możecie na nas liczyć!

[Opis grafiki dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części grafiki znajdują się zdjęcia z manifestacji solidarnościowych ze strajkującymi nauczycielami. Zdjęcia przedstawiają m.in. członków i członkinie Razem. Na tym tle napis dużą czcionką: „Nauczycielki, nauczyciele, zawsze możecie na nas liczyć!” Poniżej, na tle czerwonego paska napis: „Solidarność naszą bronią!” U dołu grafiki logo Lewicy Razem i oznaczenie KKW Lewica Razem – Razem, Unia Pracy, RSS.]


Źródło
Opublikowano: 2019-04-26 09:23:02