W tę sobotę, 27 kwietnia wychodzimy na ulice Gdańska walczyć o życie nasze, naszych dzieci i wnuków. Bądź z nami na manifestacji Trójmiasto dla Ziemi "Półmetek" EarthStrike PL.

Współorganizujemy tę manifestację, bo pomimo powszechnej zgody co do ocieplenia klimatu i potężnego zagrożenia, jakie ze sobą niesie, rząd PiS ignoruje problem. Jeśli chcemy bezpiecznej przyszłości dla nas i naszych dzieci, musimy zatrzymać zmiany klimatu. To oznacza, że trzeba zrezygnować z paliw kopalnych, w tym węgla.

Mądrze przeprowadzona modernizacja energetyki może nie tylko ograniczyć emisje zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery, ale stać się impulsem do rozwoju gospodarki.

Jednocześnie musimy pamiętać, że zaopatrzenie w energię jest kwestią socjalną. Mamy prawo do przystępnej cenowo energii. Tymczasem wiele z nas cierpi z powodu ubóstwa energetycznego – nie może pozwolić sobie na zakup energii w celu zapewnienia podstawowych potrzeb. Modernizując energetykę w Polsce musimy upewnić się też, że regiony i społeczności zależne od paliw kopalnych otrzymają odpowiednie wsparcie.

Musimy zrezygnować z węgla, ograniczyć emisję zanieczyszczeń, inwestować w czyste źródła energii i energetykę rozproszoną. Zanim będzie za późno.

Źródło
Opublikowano: 2019-04-26 10:40:18