Agnieszka Itner – lista 5, miejsce 3 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z trzeciego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Pochodzę z Rzeszowa. Jestem absolwentką socjologii, a zawodowo pracuję jako doradczyni klienta. Cztery lata temu zaangażowałam się w działalność w partii Razem, dziś jestem członkinią Zarządu Okręgu Podkarpackiego Razem. Współorganizowałam w tym czasie liczne protesty w obronie praw kobiet, w tym Czarny Protest. Jestem także współorganizatorką pierwszego rzeszowskiego Marszu Równości.

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo chcę walczyć o prawo kobiet do decydowania o własnym ciele i równe traktowanie w miejscu pracy. Unia Europejska to nie tylko wspólny rynek, pieniądze i otwarte granice. To przede wszystkim miejsce, w którym możemy ze sobą współpracować i razem zadbać o to, co powinno być dla Europy podstawową wartością: o prawa człowieka i godne życie dla każdego Europejczyka i Europejki.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Ochrona praw kobiet w pracy
Dziś kobiety w Europie zarabiają o 16% mniej niż mężczyźni. Będę walczyć o rozwiązanie problemu dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy.

Darmowa i dostępna antykoncepcja
Czas wyrównać różnice w dostępie do antykoncepcji w Europie. Zadbam o to, by Polki mogły otrzymać tabletkę “po” bez recepty, a prezerwatywy były dostępne za darmo w każdej przychodni.

Europejskie prawa reprodukcyjne
Będę walczyć o dostęp do bezpłatnego i bezpiecznego przerywania ciąży w Polsce oraz rzetelnej, profesjonalnej opieki medycznej w gabinetach ginekologicznych.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 14:28:26