Arkadiusz Turoń – lista 5, miejsce 10 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z dziesiątego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Jestem działaczem stowarzyszenia rzeszowskich rowerzystów Rowery.Rzeszow.pl i współzałożycielem ruchu “Obywatelski Rzeszów”. Współorganizuję Rzeszowską Masę Krytyczną i inne inicjatywy, promujące jazdę na rowerze. Jestem organizatorem licznych wycieczek rowerowych i krajoznawczych, prowadzę na Facebooku grupę “Niedziela na rowerze”, której celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Działam w Podkarpackim Stowarzyszeniu Miłośników Komunikacji i parti Razem.

Unia Europejska to nie tylko wielkie sprawy biznesu i pieniędzy, lecz także nasze codzienne życie, które może wpływać na globalne przemiany. Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, by działać na rzecz wygodnego transportu publicznego, bezpiecznych chodników, dróg i ścieżek rowerowych. Transport musi być przede wszystkim bezpieczny – Będę zabiegać o fundusze na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, a szczególnie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będę walczyć o zadbane osiedla, przyjazne otoczenie w drodze do szkoły i pracy oraz o czyste powietrze w naszych miastach, miasteczkach i wsiach. Chciałbym, by Europa rozwijała się pamiętając o codziennych potrzebach i trudnościach milionów ludzi oraz o tym, jak nasze lokalne działania mogą zmienić cały kontynent.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Zielone inwestycje i ochrona przyrody
Czas, aby Unia Europejska wsparła kraje członkowskie w walce ze smogiem. Zasługujemy na czyste powietrze, a także na tanie i ekologiczne źródła energii.

Europejski Trybunał ds. Środowiska
Przyroda jest dobrem wspólnym całej Europy. Będę zabiegać o jej ochronę w Polsce i poza jej granicami.

Przejrzystość działań Unii Europejskiej
Zadbam o łatwy i przejrzysty dostęp do informacji o działaniach UE. Zmniejszy to ryzyko wpływu rozmaitych grup interesu na rządzących.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 14:28:25