Hubert Pacioch – lista 5, miejsce 6 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z szóstego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Jestem absolwentem krośnieńskiego mechanika, dziś pracującym w sklepie. Od kilku lat działam w partii Razem, angażując się w rozmaite inicjatywy i protesty, między innymi w obronie praw pracowniczych, przeciw reformom minister Anny Zalewskiej i Jarosława Gowina czy w Czarny Protest. Brałem udział w Wiosennej Szkole Solidarności fundacji Równanie. Lubię czytać, grać w planszówki i sadzić – szczególnie cynie.

Sporo osób z mojej rodziny, podobnie jak miliony innych, musiało emigrować zarobkowo na Zachód. Jeśli w czymś upewniły mnie ich doświadczenia, to w tym, że Europę rozdzierają ogromne nierówności. A nasz kraj leży na unijnych peryferiach.

Dławimy się smogiem eksportowanym z Zachodu, pod postacią poniemieckich diesli, zastępujących nam publiczną komunikację. Gnieździmy się w ciasnych i pochłaniających połowę pensji klitkach. Pracujemy kilkaset godzin rocznie więcej, a mimo to, żyjemy w ciągłej niepewności. Nasze emerytury są do tego poziomu niewystarczające, że musimy wybierać między lekami a czynszem. Zamiast bezpłatnych żłobków, kolejne rządy zrzucają pracę opiekuńczą na nasze babcie i dziadków.

Europa pozostaje rozdarta. Lewica wie jak to rozdarcie załatać. Nie za pół wieku, po serii katastrof ekologicznych i społecznych, napędzanych korporacyjną żądzą zysku, ale już dzisiaj.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Gwarancja pracy w miejscu zamieszkania
Wyjazd do pracy za granicę nie może być przymusem. Będę zabiegać o tworzenie dobrych, stabilnych miejsc pracy w kraju, aby nikt nie musiał żyć z daleka od swoich bliskich.

Europejskie standardy w opiece zdrowotnej
Polki i Polacy zasługują na lepszą opiekę zdrowotną. Chcę zadbać o krótsze kolejki do lekarza i prawdziwie europejskie standardy opieki w Polsce.

Równy udział w bogactwie Europy
Wszyscy pracujemy na rzecz rozwoju Europy. Będę zabiegać o to, by przy wejściu spółki na giełdę część udziałów trafiała do publicznego depozytu i do obywateli.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 14:28:25