Krzysiek Jasiński – lista 5, miejsce 4 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z czwartego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Pochodzę z Łańcuta. Jestem aktywistą miejskim i członkiem partii Razem. Działam na rzecz lepszej przestrzeni publicznej i aktywizacji osób młodych w polityce (zabiegałem m.in. o powstanie Młodzieżowej Rady Miasta Łańcuta). Walczę o prawa osób niepełnosprawnych i skuteczną ochronę zdrowia – sam choruję na zanik mięśni i od lat zmagam się z problemami osób przewlekle chorych. Uczestniczyłem w akcji Masz Głos Fundacji im. Stefana Batorego, współorganizuję Marsz Równości w Rzeszowie. Interesuję się lokalną historią, architekturą i przestrzenią miejską.

Startuję do Parlamentu Europejskiego, aby w Europie był słyszany głos młodych osób, takich jak ja. Już dzisiaj podejmowane są tam decyzje kluczowe dla naszej przyszłości i tego, w jakiej Unii Europejskiej będziemy mieszkać. Te decyzje wpłyną na to, czy za 30 lat dalej będziemy oddychać trującym powietrzem, czekać miesiącami w kolejce do lekarza i zarabiać połowę tego, co nasi zachodni sąsiedzi. Dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i głośno powiedzieć, jakiej Europy chcemy.

Od lat działam na rzecz lokalnej polityki i naszej wspólnej, miejskiej przestrzeni. Ale problemy, którymi się na co dzień zajmuję, nie znają granic. Wszyscy w Unii Europejskiej próbujemy uczynić nasze miasta miejscami lepszymi do życia – niezależnie od tego, czy mieszkamy w Łańcucie, Barcelonie czy Paryżu. Parlament Europejski to miejsce, w którym możemy wymienić się doświadczeniami i wspólnie zadbać o to, co najważniejsze dla milionów Europejek i Europejczyków.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Europejskie standardy w opiece zdrowotnej
Polki i Polacy zasługują na lepszą opiekę zdrowotną. Chcę zadbać o krótsze kolejki do lekarza i prawdziwie europejskie standardy opieki w Polsce.

Zielone inwestycje i ochrona przyrody
Czas, aby Unia Europejska wsparła kraje członkowskie w walce ze smogiem. Zasługujemy na czyste powietrze, a także na tanie i ekologiczne źródła energii.

Likwidacja rajów podatkowych
Wielkie korporacje i miliarderzy unikają płacenia podatków. To dlatego brakuje pieniędzy na ochronę zdrowia, godne pensje w budżetówce i emerytury. W Parlamencie Europejskim będę walczyć o likwidację rajów podatkowych i równe traktowanie wszystkich podatników.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 14:28:26