Paweł Preneta – lista 5, miejsce 2 w okręgu podkarpackim (nr 9)

Już 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Startuję w nich z drugiego miejsca na liście nr 5, KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS.

Od wielu lat działam w lewicowych organizacjach. Organizowałem liczne protesty i inicjatywny, w tym w obronie praw pracowniczych, bezpłatnych studiów, w obronie praw człowieka, przeciw w wojnie w Iraku. Od czterech lat działam w partii Razem. Zawodowo jestem kierownikiem projektów w branży informatycznej. W wolnym czasie czytam książki, gram w gry strategiczne i opiekuję się półtoraroczną Mirą.

Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo Europa potrzebuje zmiany. Coraz bardziej oddala się od zwykłych ludzi i zapomina o ich problemach. Kiedy Polska wstępowała do UE, właśnie kończyłem studia. Pamiętam, jak wielu moich znajomych wyjechało wtedy z Podkarpacia w poszukiwaniu pracy i lepszego życia za granicą.

Zasługujemy na godne wynagrodzenia i warunki pracy w naszym kraju. Mieszkańcom Podkarpacia musi opłacać się tu zostać. Dzięki Unii Europejskiej możemy także skutecznie i solidarnie uporać się z największymi wyzwaniami najbliższych lat – zmianami klimatycznymi, rosnącymi nierównościami i kryzysem migracyjnym.

Co jest dla mnie najważniejsze?

Równy udział w bogactwie Europy
Wszyscy pracujemy na rzecz rozwoju Europy. Będę zabiegać o to, by przy wejściu spółki na giełdę część udziałów trafiała do publicznego depozytu i do obywateli.

Równa płaca za tę samą pracę
Polska pensja to dziś tylko połowa europejskiej średniej. W europarlamencie będę dążyć do wyrównania różnic i poprawienia warunków pracy w nowych krajach UE.

Walka z globalnym ociepleniem
Walka z globalnym ociepleniem musi być skuteczna, lecz także odpowiedzialna. Będę dbać o to, by zmiany w energetyce nie uderzyły w pracowników polskich kopalni i elektrowni.


Źródło
Opublikowano: 2019-05-18 14:28:26