Gorąco polecamy nr 6 na liście Lewicy Razem: Ewa Kwiecień.

politolożka wyspecjalizowana w polityce samorządowej, absolwentka pracy socjalnej

absolwentka studiów podyplomowych "Szkoła Liderów Politycznych" na WSE im. J. Tischnera w Krakowie

mediatorka sądowa przy Sądzie Okręgowym w Krakowie i Wrocławiu

była kierowniczką projektu aktywizacji zawodowej osób długotrwale bezrobotnych w Suchej Beskidzkiej, pracowała także w branży handlowej i obsłudze klienta

matka dwójki dorosłych dzieci

Unia Europejska to dla mnie stabilność, poczucie bezpieczeństwa, pokój i budowanie przyjaznego świata. To też szansa na wyższy standard życia w Polsce. Pracując w Austrii tuż po maturze, przekonałam się, że młodzi Austriacy są samodzielni dzięki polityce społecznej państwa – tanim mieszkaniom i uczciwym zarobkom. W europarlamencie będę starać się o warunki, które pozwolą Polsce osiągnąć podobne standardy.
Z polityką zawsze było mi po drodze. Miałam doświadczenia z różnymi partiami i poznałam trochę kuchni politycznej w ich wykonaniu. Nabawiłam się wtedy alergii na układziki i przekonania, że inna polityka nie jest możliwa. Razem udowodniło mi, że da się inaczej. Teraz chciałabym przenieść ten standard do Parlamentu Europejskiego.
Od ponad dwudziestu lat jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję. Także tej w Parlamencie Europejskim. Chcę zachęcać kobiety, by bardziej angażowały się w europejską politykę. Wierzę, że tylko równa reprezentacja kobiet i mężczyzn w europarlamencie może zapewnić sprawiedliwość i mądrość podejmowanych tam decyzji.

KLUCZOWE ZAGADNIENIA

Równa płaca za tę samą pracę
Ochrona praw pracowniczych
Ochrona praw kobiet w pracy


Źródło
Opublikowano: 2019-05-19 15:09:06