Znowu afera wynikająca z decyzji politycznych. Kościół był lobbystą na rzecz bałaganu reprywatyzacji, to jego lobbing spowodował, że do dzisiaj nie mamy ustawy reprywatyzacyjnej znoszącej wszelkie absurdy roszczeń. Ci, którzy byli na styku tych interesów Państwo-Kościół-Reprywatyzacja mieli szansę na taki jak w tym przypadku zarobek. Politycy platformy wcale się nie wykazali współtworząc przez lata te zależności i pozwalając na w dużej mierze złodziejstwo oddawania publicznego majątku, który od razu był przedmiotem róznych spekulacji.

Ikonowicz w ostatnim wywiadzie dla Krytyki Politycznej mówił:
<<Trzeba postawić tamę tak szybkiemu bogaceniu się oraz odchudzić bogatych przy pomocy ostrego fiskalizmu. Często słyszę: „Jak się zabierze bogatym i rozda biednym, to dla wszystkich i tak nie starczy”. Ja na to odpowiadam: to nie o to chodzi. Nawet jeśli odebrane bogatym pieniądze – w formie np. podatku majątkowego – wystrzelimy w kosmos, to i tak będzie lepiej, bo to pozbawi ich tej przewagi finansowej, dzięki której nami rządzą.>>

Zandberg dzisiaj – Polacy mają prawo wiedzieć, jaki majątek zgromadził, najpierw jako polityk AWS, potem jako bankier z politycznego nadania.

https://fakty.interia.pl/…/news-adrian-zandberg-niech-premi…


Źródło
Opublikowano: 2019-05-20 11:36:31